Jak vybrat židle do jídelny?
Jak vybrat židle do jídelny

datum

Restaurace je místo, kde trávíte hodně času. Během jídla je příležitost si vzájemně popovídat a vyprávět si události uplynulého dne. Často je také místem vánočních nebo narozeninových oslav, kdy hostitel a hosté usedají ke slavnostní večeři. Proto musí být stůl a židle pohodlným prostorem, který poskytuje ideální podmínky pro pohodlné sezení po dlouhou dobu. Dnes se zaměříme na to, jak vybrat ideální židle k jídelnímu stolu.

Jak vybrat židle?

Při výběru je třeba zvážit několik faktorů. Všechny jsou stejně důležité. Prvním bodem je velikost. Začali jsme stolem a přizpůsobili ho velikosti naší místnosti. Jakmile jsme si vybrali, můžeme si k jídelnímu stolu pořídit židle – nikdy ne v opačném pořadí – a níže se zaměříme na zásady, kterými je třeba se řídit při výběru velikosti židlí. Druhým hlediskem je typ židle – s opěradlem, područkami, čalouněná nebo plastová jídelní židle? Na tato kritéria se podrobněji podíváme později. Třetí otázkou je styl a volba uspořádání – i na ně se podíváme.

Jakým stylem?

Jídelní stoly a židle by stejně jako ostatní nábytek měly především odpovídat stylu uspořádání. Pokud jsou obývací pokoj a kuchyň zařízeny v moderním stylu, měla by jídelna, která se obvykle nachází mezi nimi, odpovídat celku. Do skandinávské restaurace se hodí dřevěné stoly a židle a plastový nábytek. Čalouněné jídelní židle vypadají skvěle za skleněným stolem s nádechem glamour. V interiéru v loftovém stylu bude ideální jednoduchý, minimalistický stůl a židle – například z kovu. Nebo snad chcete svou jídelnu zařídit jinak než ostatní interiéry? Můžete použít několik triků, jak tyto funkčně nezávislé prostory opticky oddělit, přestože nejsou jasně ohraničeny stěnami. Získáte tak větší volnost.

Stůl a židle pro malý prostor

Ne každý má velký prostor a někdy je jídelna uspořádána v kuchyni, která je jen její malou částí. Je zřejmé, že stoly a židle v malém prostoru by měly být malé. Dobrým řešením je skládací stůl a plastové židle, které lze v případě potřeby stohovat. Tento skládací stůl může být volně stojícím nábytkem nebo – pokud zařizujete byt pro jednotlivce – v podobě skládacího stolu na zeď. Naštěstí existuje tolik stolů a židlí, že určitě najdete něco, co vám bude vyhovovat, bez ohledu na to, jak velký je dostupný prostor.

další
články