Moderní styl – bude pro vás nejlepší?
Moderní styl

datum

Moderní styl je trvalý díky své všudypřítomnosti. Nabízí uvolněnou a harmonickou atmosféru, ideální podmínky pro klid a relaxaci. Moderní styl interiéru není obtížné realizovat – je založen především na jednoduchosti a funkčnosti. Zaměřuje se na minimalismus a umocňuje dojem prostornosti – a to i ve skromném prostoru. Co ještě stojí za to vědět o tomto životním stylu?

Obecná charakteristika moderního stylu

Moderní styl bytu je založen na dojmu uspořádanosti a kombinaci prvků, které tvoří souvislý celek. Žádné předměty zde nejsou umístěny náhodně a výběr dokončovacích materiálů a barevné palety je jasně patrný. Místnosti zařízené v moderním stylu jsou decentní a esteticky konzistentní – na různých místech se opakují barvy a textury. To však neznamená, že máme úplnou volnost v množství doplňků a povrchových úprav.

Barvy v moderním stylu

Nejlepší je vytvořit uspořádání omezené na 3-4 barvy a několik materiálů v místnosti. Takový předpoklad pomůže zařídit krásný byt – zejména pokud se rozhodnete pro bílou, šedou a béžovou. „Charakter” moderního stylu silně odkazuje na minimalismus, ale v žádném případě není asketický. Pokud se vám tato kombinace líbí, nemusíte se vzdávat lesklých povrchů ani ornamentů – nejdůležitější je to nepřehnat. Tento moderní přístup ke stylu zároveň zaručí místnosti rafinovanou eleganci.

Jak vnášíte moderní styl do svého domova?

Je dobře známo, že přírodní dřevo – a materiály, které ho napodobují – dodávají interiéru větší pohodlí. To platí pro jakýkoli designový styl. Chcete do svého domova vnést dřevo v moderním stylu? Začněte výběrem podlahy – nejlépe se bude hodit dub – je to kvalitní materiál, který má přitom přirozenou teplou barvu. V závislosti na vašich preferencích můžete zvolit bělenou verzi, v takovém případě bude světlejší, nebo tmavou verzi, která interiéru dodá definici. Nábytek a další dřevěné prvky byly vybrány tak, aby byly barevně blízké podlaze. Odstíny nemusí být stejné, ale je dobré držet se jednoho druhu dřeva. Podlaha a odpovídající nábytek nejsou vše, co tvoří moderní interiér. Moderní styl při zařizování domácnosti je především o funkčních řešeních, takže nemůžeme vybírat nábytek jen proto, že dobře vypadá. Při zařizování interiéru je nejlepší zvolit pohovku, která má například funkci spaní, což se bude hodit během rodinné dovolené. Sedák by se měl snadno udržovat v čistotě a opěradlo by mělo umožňovat pohodlné sezení a zároveň poskytovat stabilní oporu páteři. Funkčnost tohoto typu nábytku zvyšuje výsuvná podnožka, která z jednoduché pohovky udělá rohovou sedačku.

další
články