Křeslo pro relaxaci – které je nejpohodlnější?
Křeslo pro relaxaci

datum

Křeslo do obývacího pokoje by mělo být především pohodlné, takže pokud hledáte křeslo na čtení, spaní nebo jen na odpočinek u šálku kávy, který model si zaslouží vaši pozornost? Přečtěte si, jak vybrat ten nejpohodlnější model pro vás a vaši rodinu!

Ergonomie především!

O ergonomických židlích je běžně slyšet, že jsou považovány za zdravé a pohodlné, ale co vlastně znamená, že je židle nebo křeslo ergonomické? Ergonomie je věda, která se zabývá přizpůsobením zařízení fyzickým a psychickým vlastnostem člověka. Ergonomická může být nejen pohodlná kancelářská židle (s nastavitelným opěradlem nebo područkami), ale také křeslo na čtení, spaní nebo krmení. Pohodlná ergonomická židle má správný tvar, který umožňuje udržet správné držení těla při sezení. Poskytují pevnou oporu zad a někdy mají dokonce speciální vestavěnou oporu v bederní části. Tato ergonomická, pohodlná židle do lounge by měla mít také područky a pohodlnou opěrku hlavy. Příkladem takového modelu je houpací křeslo, které se často prodává také s pohodlnou opěrkou nohou.

Z jakého materiálu by mělo být pohodlné křeslo?

Pohodlné křeslo je také model vyrobený z materiálů šetrných k pokožce, nejlépe přírodních a nedráždivých. Je také skvělé, že se látka čalouněného křesla v horkých odpoledních hodinách nelepí na kůži. Bavlna, plyš a v poslední době velmi oblíbená velurová křesla jsou proto ideální volbou. Aby vám křeslo sloužilo co nejdéle, zkontrolujte odolnost čalounění (hodnoceno podle cyklu Martindale) a snadnost čištění. Za zvážení stojí také modely se snímatelnými potahy. Důležité je také polstrování křesla (nejlepší je polyuretanová pěna nebo pružiny), tloušťka pěny a umístění pružin v sedáku.

Křeslo na čtení?

Když si představíte pohodlné křeslo na čtení, pravděpodobně si vybavíte velké křeslo s opěradlem a stylovým otomanem. Jedná se rozhodně o jeden z nejžádanějších modelů, na kterém se můžete věnovat své oblíbené četbě. Toto pohodlné křeslo poskytne vaší páteři pevnou oporu a odpovídající podnožka poskytne vašim nohám trochu odpočinku po dlouhém dni v práci. Křeslo s podnožkou by mělo mít také vysoké opěradlo, které vám umožní pohodlné a úplné naklonění. Přináší tak úlevu naší páteři.

další
články