Zajímavé využití stojacích lamp
Zajímavé využití stojacích lamp

datum

Klíčovou roli mohou hrát stojací lampy v obývacím pokoji nebo ložnici. Víte, jak vybrat ideální stojací lampu a jak ji použít ve svém interiéru? Stojací lampy by neměly chybět v žádné domácnosti! Jsou podceňovány a často přehlíženy, ale ve skutečnosti jsou nesmírně důležitou součástí vašeho interiéru a systému osvětlení. V závislosti na zvoleném modelu však může plnit trochu jiné funkce. Podívejte se na novinky a zjistěte, jak můžete pomocí stojacích lamp vylepšit design svého interiéru.

Světlo na čtení knih

V každé rodině se najde někdo, kdo rád čte knihy – často i několik! Skvělé místo pro čtení knih může stát za to. Kromě pohodlného sedadla, které zpříjemní čtení, je klíčové i správné osvětlení. Svislé světlo na čtení s mírnou intenzitou světla, které svítí směrem dolů a je ideálním doplňkem pohodlného křesla nebo pohovky. Ideální je model, u kterého lze nastavit intenzitu světla nebo polohu stínítka!

Vhodné boční osvětlení

Stropní světlo je pro sledování televize příliš silné. Společenská setkání, večerní zdřímnutí nebo romantické chvíle jsou také příjemnější, pokud vytvoříme správnou atmosféru. Odborníci na interiérový design se shodují, že nejlepší efekt má v tomto ohledu vrstvené bodové osvětlení pro optimální úroveň soumraku. Stylová stojací lampa umístěná v rohu obývacího pokoje nebo ložnice je ideálním zdrojem měkkého světla v ideální výšce. Pokud si vyberete model se stínidlem, získáte příjemnou záři v barvě dle vlastního výběru, aniž by byl ohrožen váš zrak. Klasická stojací lampa s geometrickou harmonií a jedinečnými povrchovými úpravami je také lákadlem pro obývací pokoj. V posledních sezónách jsou obzvláště oblíbené modely se zlatým kováním, které se večer rozezní teplou září.

Stojací lampa, která doplňuje design interiéru

Je v obývacím pokoji volný kout, který by se dal využít? Chybí uspořádání nějaký odvážný prvek? Nebo jste prostě fanouškem originálního osvětlení a efektů, které v noci nabízí? Designové stojací lampy se stále více odklánějí od známé konvence nohou a stínidel. Volí neobvyklé tvary, které po rozsvícení zcela změní charakter interiéru. Jako svítící sochy potěší ve dne i po setmění. Tato jedinečná stojací lampa může mít tvar nepravidelné struktury s více žárovkami. Vytváří pak něco jako svítící strom nebo keř. Případně ji lze pokrýt materiálem propouštějícím světlo a vytvořit tak svítící celistvý efekt. V každé z těchto variant závisí výsledný efekt na stínech a intenzitě světla. Stojanová lampa je také jazykem váhy. Pečlivě vybraná z hlediska stylu a barvy a umístěná na dokonalém místě určuje vizuální rovnováhu interiéru. Bez ní by byl nejen tmavší a méně pohodlný, ale především prázdný a nezajímavý. Výborná stojací lampa odvede v této funkci skvělou práci. Odvážné vzory, výrazné barvy a nápadné struktury. Čím více osobitosti zvolíme, tím atraktivnější bude uspořádání obývacího pokoje.

další
články